اتصال دستگاه و اتوماسیون
3,000,000 تومان

آزمایشگاه به عنوان بخشی از سیستم تشخیص پزشکی، قرار است یکی از دقیق ترین بخش های پاراکلینیک باشد. برای اینکه این مهم به وقوع بپیوندد نیاز است تا نقل و انتقال اطلاعات با دقیق ترین شیوه ها و با حداقل دخالت انسانی و همینطور با امن ترین شیوه رخ دهد. مدیران آزمایشگاه های ما همیشه نسبت به به روز رسانی تجهیزات خود حساسیت های مضاعفی داشته اند ولی از این مهم نباید غافل باشیم که یک آزمایشگاه برای ارائه نتایج با کیفیت و پایین آوردن ضرایب خطا می بایست با به کارگیری روشهای رایج در اتوماسیون آزمایشگاهی، چرخش اطلاعات را در مرکز خود کاملا مکانیزه نمایند. از طرف دیگر مراکزی که تجربه اتوماسیون آزمایشگاهی را به شکل گسترده داشته اند نه تنها دقت و کیفیت در نتایج خروجی آن مرکز کاملا مشهود شده بلکه صرفه جویی زمان مصرف شده در آزمایشگاهشان به میزان زیادی از هزینه های آنها کاسته است و فعالیتهایشان بهینه تر شده است.اتصال تمامی دستگاه های آزمایشگاهی که امکان اتصال به نرم‌افزار در آنها موجود است.

* اتصال یکطرفه دستگاه های آزمایشگاهی و اتصال به واسطه بارکد و یا روشهای دیگر برای برای اجرای اتوماسیون آزمایشگاه و کم کردن دخالت نیروی انسانی جهت نقل و انتقال جواب آزمایش

* اتصال دوطرفه و یا به واسطه بارکد دستگاه های آزمایشگاه، جهت کامل کردن مبحث اتوماسیون آزمایشگاهی و به حداقل رساندن دخالت نیروی انسانی و حذف اخذ لیست کار برای انجام امور آزمایشهایی که در این اتوماسیون وجود دارند.

* در اتصال دوطرفه احتیاجی به پذیرش کردن نمونه ها برای دستگاه ها نیست و از این رو صرفه جویی زمانی زیادی برای کل آزمایشگاه اتفاق می افتد که این زمان ذخیره شده را می توان صرف امور ارتقای کیفیت آزمایشگاه نمود.

* اتوماسیون آزمایشگاه فقط اتصال دستگاه نیست از این رو در نرم‌افزار نوین تمامی فرآیندها از لحظه تصمیم گیری برای انجام آزمایش (که در منزل و یا مطب پزشک اتفاق می افتد) تا زمانی که نتایج آزمایش ارائه می شوند به صورت فلوچارت و اتوماتیک اجرا می شوند و صاحبان هر قسمت از فرآیند که در نرم‌افزار مشخص می شوند به ترتیب آنها را پیگیری خواهند کرد.

* به طور مثال فرآیند اورژانس که یکی از فرآیندهای رایج و پر خطا در آزمایشگاه است در نرم‌افزار نوین بدین صورت تعریف شده است.

1. درخواست اورژانس از طرف پزشک یا مراجعه کننده صادر می شود.

2. قبل از اینکه مراجعه کننده به آزمایشگاه برسد امور مربوط به پذیرش انجام میشوند (در صورت اتصال به نرم‌افزار کلینیک یا سیبوفن) در غیر اینصورت سناریو بند پایین اجرا می شود.

3. مسئول پذیرش آن را در نرم‌افزار پذیرش و جوابدهی ثبت می نماید.

4. نرم‌افزار به صورت اتوماتیک نمونه گیر و مسئول انجام آزمایش را آگاه می سازد (از طریق کارتابل سازمانی و یا پیامک) و نمونه گیری خارج از نوبت انجام می شود.

5. بعد از نمونه گیری مراجعه کننده در آزمایشگاه منتظر نمی ماند و به مطب پزشک و یا مقصد خود می رود.

6. مسئول انجام در زمان مقرر (مثلا 1 ساعت) جواب را وارد نرم‌افزار می کند در غیر اینصورت به صورت اتوماتیک در مستندسازی عدم انطباق ثبت می شود و به سوپروایزر اطلاع رسانی می شود تا اورژانس انجام شود.

7. در صورت وارد شدن جواب در نرم‌افزار و تایید آن، نتیجه آزمایش اورژانس برای پزشک معالج و مراجعه کننده به صورت اتوماتیک پیامک، ایمیل و یا تلگرام می شود.

8. در نرم‌افزار این امکان نیز وجود دارد که (برای مراکزی که از این روش استفاده می کنند) با انجام موفق و یا ناموفق هر آزمایش اورژانس، در قسمت حقوق و دستمزد مسئول انجام تاثیرگذار باشد و مراتب به صورت اتوماتیک در فیش حقوقی منعکس شوند.

* انواع فرآیندهای دیگری را می توانید در آزمایشگاه مد نظر قرار دهید که از طریق برنامه نوین مدیریت می شوند و دیگر احتیاجی به دخالت مستقیم پرسنل وجود ندارد مانند انجام کنترل کیفی، نگهداری و سرویس دستگاه ها، ثبت عدم انطباق، پیگیری بدهکاران آزمایشگاه، اطلاع رسانی نتایج بحرانی، ثبت اسناد مالی، مدیریت و نگهداری و اتوماسیون انبار و ده ها فرآیند دیگر که به واسطه تجربه موفق مدیریت آزمایشگاه های مختلف که در تیم توسعه نرم افزار وجود دارد رخ داده است.

 

نام مرکز شهر

برای این بخش از نرم افزار نام مرکزی وارد نشده است
دانلود فیلم آموزشی

تغییراتی ثبت نشده است

محصولات مرتبط